Nabídka vzdělávacích akcí programu „Informovaný senior“ na I. pololetí 2019

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, příspěvková organizace, nabízí občanské veřejnosti vzdělávací akce, které se budou konat v sídle školy Čichnova 23, Brno-Komín (zastávka MHD „Vozovna Komín“, spoje 1, 3, 11, 44, 67, 84): Počítačové kurzy:

Kurzy probíhají vždy v pondělí od 15:30do17:30 hod. Účastnický poplatek je stanoven dle počtu výukových hodin. Pro absolventy předcházejících počítačových kurzů v rámci programu „Informovaný senior“, je poskytnuta sleva 10 % z níže uvedené ceny.

Práce s mobilním zařízenímpro pokročilé  (tablet, chytrý telefon)

Kurz volně navazuje na znalosti uživatelů k dalšímu využití chytrých telefonů a tabletů. Účastníci si zopakují dovednosti, např. instalaci a správu aplikací, práci s mailovým klientem a kalendářem, tvorbu poznámek a úkolů a komunikaci pomocí aplikací WhatsApp či Viber. Nově se naučí spravovat a zabezpečit svá zařízení, zálohovat svá data, odebírat audio a video obsah, natáčet, upravovat a sdílet videa a pracovat ve vybraných sociálních sítích, zaměřených na multimediální obsah. Témata kurzu budou volena ve vztahu ke každodenním situacím a potřebám účastníků.

Termín: 14. ledna - 28. ledna 2019 Lektor:Mgr. Jaroslav Mašek

Cena za 6 hod. výuky (2 hod/týden): 480, - Kč

Práce s internetem

Zájemci se v kurzu seznámí se základními službami internetu (WWW stránky, e‑mail, on-line komunikace), pracovat s elektronickou poštou, funkcí e-mailového účtu, vyhledáváním informací a stahováním informací, instalací zajímavých bezplatných programů, elektronickou komunikací (Skype, apod.), sociálními sítěmi – založení účtu, popisem základních funkcí.

Termín kurzu: 18. února  - 11. března 2019 Lektor: Ing. Irena Vajen

Cena za 8 hod. výuky (2 hod/týden): 640, - Kč

Windows 10 a jeho možnosti

Účastníci se seznámí s jeho praktickým využíváním, změnami vůči předchozím systémům, metro vzhled, práce s dlaždicemi, aplikace, Windows. Naučí se pracovat s aplikacemi přepínání, uzavírání, tvorbou účtu a pravidly pro tvorbu hesel, základní nastavení OS, spořič, tapeta, obrázky účtů, sdílení dat, OneDrive. Lektor odpoví na vaše dotazy při řešení problémů s nastavením vašeho notebooku…

Termín: 18. března - 11. dubna 2019 Lektor:Michal Kučera

Cena za 8 hod. výuky (2 hod/týden): 640, - Kč

Přednášky a besedy

se budou konat vždy od 16:00 do 18:00 hod. Účastnický poplatek na jednotlivé akce je        120,- Kč:

Právní minimum

Srozumitelnou formou budou účastníci seznámeni s vybranými oblastmi práva s důrazem na praktické využití v každodenním životě, a to zejména kupní smlouvu, darovací smlouvu a závěť, exekuce a oddlužení, včetně odpovědí na dotazy účastníků.

Termín: 22. ledna 2019 Přednáší:Mgr. Pavel Svoboda

Homeopatie, Bachova terapie ajejí  praktické využití

Přednáška poukáže na prospěšnost homeopatické léčby, která nemá žádné vedlejší účinky a příznivě působí i v kombinaci s klasickými léky, přispívá ke zlepšení zdravotního stavu. Bachova květová terapie napomáhá k harmonizování lidské osobnosti a energetického systému, ale i ke zlepšení nálady.

Termín: 19. února 2019 Přednáší:MUDr. Jitka Veličková

Senior v dopravě z pohledu chodce, cyklisty a řidiče seniora

Seminář bude zaměřen na bezpečnost seniorů a jejich bezpečný pohyb v silničním provozu, kteří jako chodci, cyklisté a řidiči vozidla mohou tyto role zastávat.

Termín: 19. března 2019 Přednáší:kpt. Mgr. Zdeňka Procházková

 

Rukodělné kurzy s paníIvanou Kostihovou se uskuteční vždy  od 14:00 do 17:00 hod. 

Lapač snů

Technika šité krajky na dřevěné obruči přírodním motouzem. Zdobení - dřevěné korálky, keramické a želvovinové prvky, peří, krajka.

Termín : 19.března 2019    Vložné (včetně materiálu) 440,- Kč

Smalt v profi peci

Smaltovaná vajíčka, zajíčci, slepičky a jiné jarní motivy, šperky a náušnice.

Termín: 26. března 2019 Vložné (včetně materiálu) 420,- Kč

Proutěné velikonoce

Ošatka na vajíčka na pevném dně nebo vyplétané dno plus velikonoční prostírání.

Termín: 2. dubna 2019 Vložné (včetně materiálu) 380,- Kč

Drátkované velikonoce

Tři druhy opletku na vajíčkách plus velikonoční zápichy do misky s obilíčkem.

Termín: 9. dubna 2019 Vložné (včetně materiálu) 380,- Kč

Změna programu vzdělávacích akcí vyhrazena.

Přihlášku k účasti na vzdělávací akce lze uskutečnit: vyplněním přihlášky na webové stránce nebo vrátnici školy, elektronicky na adrese milan.kucera@cichnovabrno.cznebo telefonicky na čísle 541 123 148.  Platbu účastnického poplatku před konáním akce lze provést bezhotovostně na b.ú. číslo 80130621/0100, variabilní symbol 210 (do poznámky uveďte příjmení účastníka akce) nebo na pokladně školy.

Novinky e-mailem