Seniorská obálka tzv. I.C.E. karta

09. 04. 2019 | Naše městská část se zapojila do projektu seniorské obálky. Tzv. I.C.E. karta slouží záchrannému systému pro rychlé získání informací o pacientovi, kterého vyzvedávají v ohrožení života přímo u něj doma.

Pokud žije člověk sám a ocitne se v ohrožení života, může mu rychlý zásah zdravotníků pomoci. Ale ti by měli vědět, zda mu podáním určitého léku neublíží. Právě pro takové situace je určena novinka – seniorská obálka. Lidé si do ní zapíšou nemoci, léky i kontakty na své blízké.

Do obálky vyplníte, jaké berete léky, jaké máte alergie a nemoci a další informace, jako kontakty na své blízké.

Na Seniorské obálce spolupracovali odborníci z ministerstva práce a sociálních věcí, města Brna, Jihomoravského kraje, zdravotnické záchranné služby a tísňové služby Girasole.

Obálku doporučujeme všem seniorům a osaměle žijícím lidem, u kterých je někdy těžké rychle identifikovat všechna rizika, která by mohla záchranným složkám ztížit záchranu života při zásahu. Obálku si můžete vyzvednout na ÚMČ Brno-Kníničky na podatelně v úředních hodinách, případně nám dejte vědět a obálku Vám doručíme až do schránky domů.

Martin Žák, starosta